popüler yayınlar

benim yaptıklarım değerlendirme

 

şampuan kutusundan kalemlik

daha önce ilkini yaptığım kalemliğin bu sefer ikincisini yaptım. 3. 4. de yakında gelir. çok sevimli oldular.

pelerin yaptım kendime

       
           soğuk kış günlerinde  yapılacak en güzel şeyi yaptım kendime evet pelerin. triko kumaşım vardı köşeleri bekleyen. ne yapacağıma bir türlü karar veremediğim. bir gün arkadaşlarla otururken sordum sizce ne olur diye . pelerin dediler aklıma da yattı.  yaptım gitti.
     yalnız ben uzun uzadıya yazı yazmaya üşeniyorum o yüzden fotoğraflarla anlatıyorum. hiç dikiş yok. kenarlarını tığ ile geçtim. kenarlarınada püskülü çaktım. okadar.sormak istediğiniz bir şey olursa cevabını yazarım.
 

kızımın kitap ayracı

  
        buda kızımla birlikte yapmış olduğumuz kitap ayracı. kızım bu ayracı bilim çocuk dergisinin ekinde görmüş ve çok beğenmişti. birlikte çizdik kestik boyadık . çok eğlenceli oldu.

 

dallar

            marketten eve dönerken evin yakınlarında iğde ağacını budamışlardı bende dallarından aldım. amacım dalları soyup kıvrık bir form vermekti. ama soyma işlemi biraz uzadığı için dallar kurudu. bende paln B ye geçtim ve süsleyerek kullanmayı denedim.biraz ponpon ekleyebilirim aslında ama yinede fena olmadı. sizce?


ufak dokunuşlar

              ufak dokunuşlarla eski küçük mumluğumun yeni bir hal aldı. eskiden salonumda maviler vardı. solanum değişince tabi bazı objelerinde değişmesi gerekti. bu küçük mumluk arkadaşımdan hatıraydı busebepten onu atmak istemedim. ufak bir dokunuş ile  yine salonda yerini aldı.
       sizler nasıl buldunuz merak ediyorum?

kızımın ahşap boyama tepsisi

        Kızımın okulda resim dersinde yapmış olduğu ahşap boyama tepsisi. sanırım oda annesine benzemiş. 
çok güzel olmuş canım kızım ellerine sağlık. hem boyadı hemde öğretmeninin yardımı ile peçete dekupajı yaptı.çekirdekten yetişiyor kızım.
Öğretmenine de teşekkür ediyoruz böyle güzel çalışmalar yaptırdığı için. 

kitap ayraçları

               

              beğenerek yaptığım eğlenceli kitap ayraçları.
arkadaşım hastaneden bana adını bilmediğim boğaza bakılan çubuklardan getirmişti. bende bu şekilde değerlendirmek  istedim birazını. iyide yapmışım. çok da güzel oldular. 
   uçlarına püskül takacaktım ama parmağımı kestiğim için çubukları delemedim. parmağım geçince delip gösteririm tekrar.

 

kalemlik

       
              Biten şampuanın kutusundan yaptığımız kalemlik. hem eğlenceliydi hem de geri dönüşümlü. çocuklar çok beğendi. yapımı kolay hayal gücü sonsuz. üstelik çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanın değeri paha biçilmez.
kızımın ayakkabıları

kızımın pek fazla giymediği ayakkabılarına zımba taktık. yeni bir boyut kazandırdık. çok da güzel oldu. kızımda sevdi artık giyilmeye hazırlar. 
kalan zımbalardanda tişörtünün cebine takıverdik oldu sana takım.
güle güle giy güzel kızım
bu da tişörtümüz

vintage saatim

uzun süredir yapmak istediğim bir çalışmaydı bu fakat şimdi zaman bulabildim. görümcemin avusturyadan çocuklara getirdiği bir saatti. boyut değiştirdi ve o şimdi bir vintage saat oldu. oda son modayı takip etti.
güzelde oldu ben beğendim
fakat saatin eski halini resimlemeyi unuttuğum için ona çok benzer bir saatin resmini koyuyuorum
 

kapı süslerine devam

        seri üretimde yaptığımız kapı süslerinden fatmanınkilere geldi sıra bunlarda fatma arkadaşımın kendisine ve ailesine yaptığı kapı süsleri


canan arkadaşımı unutmadım buda cananın annesine yaptığı kapı süsü


söğüt dalından kapı süsleri

daha önce arkadaşımın yaptığı kapı süsünü göstermiştim
şimdi benim yaptığım kapı süsünü ve arkadaşlarımın yaptıklarını yayınlıyorum . severek yaptık yapımı çok eğlenceliydi tavsiye ederim.
benim yaptığım kapı süsü budur
cami maketi

küçük kızım için performans ödevi civciv yapmıştım.
 şimdi ise büyük kızımın din dersi için yapmış olduğumuz cami maketini göstermek istiyorum.
 çocuklarla yaptığımız her etkinlik zevkli oluyor. cami maketi bizi biraz daha uğraştırdı ama yinede çok eğlenceliydi. sonuç güzel olunca bir de değmeyin keyfimize.


ponpondan civcivler

           kızmın performans ödevi. kızım oyuncak yapmayı seçmiş. bizde birlikte ponponlardan civciv yaptık çok da eğlenceli oldu. büyük kızm ben ve ufak kızım tam bir aile dayanışması oldu. sonuçda bu .çok sevimli oldular. biz çok beğendik umarım sizde beğenirsiniz.


zımbalı çanta

daha önce almış olduğum günlük çantayı zımbalarla süsledim.zımbaları  yuvarlak olanlardan sectim. istediğim aralıklarda yerleştirdim. kullanıma geçirdim. daha şık bir hale getirdim. üstelik yeni trende uydurdum.

 gümüş bileklik

kızlarım arkadaşlarına gümüş renkli ipten bileklik yapıp hediye ettiler. baktım güzel duruyor birde ben yapayım istedim hoş da oldu taktım saatimin yanına güzel durdu.  
ne için aldığımı unuttuğum gümüş renkli ipim de değerlenmiş oldu. ama ipten çok var ne yapabilirim bu iple bilmiyorum. bir fikri olan bana söylesin ne olur.


pişmaniye kutusundan çerçeve

kaynımın Ankara dan getirdiği pişmaniyeleri afiyetle yedik.(onada burdan teşekkür ediyorum tekrar). kutusunu da değerlendirdik. çerçevenin içine pişmaniyeden daha tatlı kızımın resmini yerleştirdim.
 şeker mi şeker bir çerçeve oldu.

peçete halkaları 3

evetttt bunlarda benim peçete halkalarım. daha önce arkadaşlarımın yaptıklarını yayınlamıştım işte bunlarda benim yaptıklarım.


peçete halkaları 2

 yeni peçete halkaları şimdi çıktı fırından. eveettt bunlarda Özlem arkadaşımın yapmış olduğu peçete halkaları. herkes mutfağına ve yemek takımına uygun birşeyler yapmaya çalıştı buyrun çalışmalarımıza

peçete halkaları

Uzun zamandır yapmayı düşünüyordum bir türlü muvaffak olamadım. Arkadaşlar hep birlikte yapacaktık fakat Canan bizden hızlı çıktı ve ilk bitiren o oldu. Şimdi size Cananın yaptığı peçetelikleri göstereyim. bizimkileri de inşallah biter bitmez yayınlıcam.Bende mum yaptım

bende eski mumları yeni mum haline getirdim. şu internet ne mübarek bir şey. öyle değerlendirmeler, öyle güzel paylaşımlar görüyorumki anlatamam. aklımda yapacağım okadar çok şey var ki. hepsini yavaş yavaş fırsatım oldukça gerçekleştirmeya çalışyorum. bunlardan birisi de mum du oda oldu şimdi sıra diğerlerinde.
yapılışını resimlerle anlatmaya çalıştım.


HACİVAT İLE KARAGÖZ

kızımın performans ödevi için yaptığımız karagöz ile hacivat. tabikibunları oynatmak için birde sahne yapmak gerekir değil mi? bizde aynen öyle yaptık. bizim içinde güzel bir eğlence oldu.
karton kutunun kenarlarından 3 cm bırakarak bir pencere açtık. kenarları yapışkanlı kağıt ile kapladık. perdeler çiçeklerin sarıldığı tüllerden yapıldı. ortasındaki beyaz kağıt ise fırınlarda kullandığımız  pişirme kağıdı. ortaya böyle bir çalışma çıktı. bakalım öğretmenimiz beğenecekmi?
mini vazo

maden suyu şişesinden mutfak masamın üzerine yaptığım mini vazo.

mutfak yenilemesi

mutfağıma ufak dokunuşlarla bir kaç yenileme yaptım. 
bunlardan birincisi tüllerim . tülleri 15 tatide eskişehire gittiğimde aldım 3 tl ye. kestim üzerine perde düğmesi taktım artan tülüde masanın  koyup üzerine  kalın seffaf koruyucu serdim.
ikincisi ise dolaplarım. lojman dolaplarım turuncu renkli teneke dolaplardandı malesef onuda beyaz yağlı boya ile boyadıktan sonra üzerine desenli yapışkanlı kağıtla hareketlendirdim. 
son halini fotoğrafladım beğenilerinize sunuyorum.

 

 

kitap ayracı

 bir ufak değerlendirme yaptım. aldığım kazağın etiketinden kitap ayracı yaptım. ufakda olsa değerlendirmek güzeldir . herkese hatta herşeye ikinci bir şans daha verilmeli diye düşünüyorum haksız mıyım ?


peçetelik yenileme

eski peçeteliğim sade ve ahşaptandı. artık biraz deişsin istedim yeni bir form kazandırayım istedim. ufak tefek değişikliklerle şimdiki halini aldı.

noel babanın geyikleri

yılbaşı geldiğinde kızların adasına yaptığım noel baba. resmi gördüğüm zaman bayıldım. fakat yaparken aynı formda olmadı.onun  için ilk gördüğüm resimle yayınlamak istedim. resmi nerden gördüğümü hatırlayamadım.  bu yüzden link veremicem. bunlarda benim yapım aşamalarım. göstereyim istedim

boy ölçüm çetvelikızlarımla birlikte yaptığım boy ölçme cetveli. aslında küçük kızım Azra'nın performans ödevi . 2 sınıfa gidiyor. uzunluk ölçülerini işliyorlar. konuyla ilgili 1 metrelik cetvel yapılması istenmiş öğretmeni bizde bunu yaptık. zürafa çizdik birazda boynunu uzattık. çiçeklerle böceklerle süsledik. güneşini bulutunu yaptık ve  1 metreye tamamladık. işte yaptığımız cetvel burada  ( bu arada öğretmenimiz bu cetvele 80 vermiş.)

bu arada bir kota aşım sorunu yaşadım. sağolsun hobi huzur bu konuda bilgilendirdi beni çok teşekkür ediyorum kendisine. inşallah sorun çözmeye çalışıyorum. sanırım olacakmor bileklik

mor boncuklarla yapılan kolay ve şık bileklik. kızımın bileğine çok da yakıştı.
Bunlar da ilginizi

tişörtleri süsleyelim

kızıma aldığım tişört bana pek sade geldi. canlandırmak renklendirmek lazım dedim ve boncuklarla süsledim. evde annemin verdiği eskiden oya yapılan kum boncuklarla süsledim. şimdi daha canlı ve renkli oldu.


kolluk

aslında amacım eski çoraptan tozluk yapmaktı fakat çorap biraz küçük gelince kolluğa dönüştü. hiçde fena olmadı. istesem belki yapamazdım. çok beğendim. başka bir versiyonunuda görmüştüm. gömlek kolundanda yapılabiliyor aynısı. benimkide biraz  uzunu oldu. tozluk gitti kolluk geldi.
kızlarıma tütü

uzun zamadır aklımda olan fakat bir türlü yapmaya fırsat bulamadığım tütüleri sonunda yaptım. yarın büyük kızım Afra'nın doğum günü . doğum günü hediyesi olarak ona tütü yaptım. tabiki küçükler aradan çıkıp hani bana deyince birde küçüğe yaptım.
 büyük tütü için 2.5 mt tül. küçük tütü için 1.5 mt tül kullandım. tülleri 10 cm. eninde kestim. etek boyu çocuğunuzun uzunluğuna göre değişir.
doğum günün kutlu olsun canım kızım. iyiki varsın.nice mutlu yıllara. allah yokluğunuzu göstermesin. uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. herşey gönlünce olsun. 

buzdolabı magnetleri

kızlarımın resimlerinden buzdolabıma magnet yaptım. düğünde dağıtılan magnetlerden bende kızlarımın resimlerini koyarak magnet yaptım. aslında eşim ve benimde fotoğraflarını yapacaktım fakat sonra vazgeçtim. 
buzdolabımın şirineleri işte burda
incili burma küpelerim

tığ ile yaptığın burma küpelerim. bu burmaları yada kurtçuk diyenlerde var perde uçlarına yaparlardı.  nette dolaşırken gördüğüm bu küpeleri çok beğendim ve hemen yaptım. 
daha önce şal ördüğüm siyah filoş ipten 15 zincir çektim. her dolguya 3 er tane doldurarak burma yatım. sonra ipe inci boncukları dizerek kenarından ördüm. işte sonuç. 
kapri

kızımın çok sevdiği fakat paçaları kısa gelen kot pantalonunu ufak bir değişimle kapriye çevirdim. paçalarını kesip yanına bir düğme iliştirdim. şimdi daha da severek giyiyor. 

dıy kolye

dün   kola şişesinden küpelerini yaptığım takılarımın bugün Banu ablanın hatırlatmasıyla kolyesini yaptım. çok güzel oldular hemde çok kolay.
 bu arada yapımını nerede olduğunu buldum sağolsun sümeyye bilgilendirdi.teşekkür ederim sümeyye orijinali buradadıy küpelerim

kola şişesinden yaptığım geri dönüşüm küpelerim .çok güzel oldu.  dün nette dolaşırken buldum bu küpeleri . hemen bende yaptım.yapılışını aşama aşama resimle kaydettim. umarım anlaşılmıştır. fakat  nereden bulduğumu bulamadım. o yüzden adres veremiyorum. hatırlarsam mutlaka adresini paylaşırım.

ahşapdan papağan

Denizin ahşap oymadan yaptığı papağan.olağan üstü canlı duruyor. gerçek gibi. ahşap oyularak renklendirilmiş.bir hayli emek harcanmış. renkler çok canlı olmuş gerçek gibi. ellerine sağlık Deniz.peçete transferinden vazo

daha önceleri bir peçete transferi denemiştim. sonuç fiyasko olmuştu. ama yımadım tekrar denedim. bu ikinci denemem fakat sonucun iyi olduğunu düşünüyorum. sizce?
bu vazoyu çok sevdiğim arkadaşım Semra'ın tayini çıktı. Eskişehire gidiyorlar ona beni hatılaması adına bir vazo yapmak istedim.her gördüğünde beni hatırlaması için.  unutulmamak dileğiyle.çünkü sen hiç unutulmayacaksın. canım arkadaşım benim.

ahşap oymacılığı

Deniz'in  ahşap oymacılığından  yapmış olduğu  besmele. kıl testere ile yapılmış. daha sonra sizlerle yapmış olduğu diğer çalışmaları da paylaşacağım. hepsi mükemmel olmuş. bu işe el atmalıyım en kısa zamanda çünkü muhteşem güzellikler ortaya çıkmış.


benimde artık tealight mumluklarım var

bir tealight mumluk modasıdır gidiyor. ben kusur kalırmıyım. hemen biten ton balığı kutularını kapladım.yaşasın  artık benimde tealight mumluklarım var. 
yapay çiçeklerden kapı süsü

eski yada fazla olan yapay çiçekleri değerlendirme. ben fazla olan çiçekleri kapı süsü olarak değerlendirdim. mukavvayı servis tabağı ile çizip kestim. üzerine mukavva görünmesin diye renkli karton yapıştırdım. onun üzerine de yapay çiçekleri sıcak silikon ile yapıştırdım.

çerçeveleri yenileme

eski ve kırılan çerçevelere yeni bir form vererek değerlendirdim.  çiçek ambalajını parlak olduğu için alt zemin yaptım. üzerine gemi  ve çiçekler yapıştırdım. istenilen objeler konularak da değiştirilebilir. resim çekerken ışık ile birlikte farklı renge bürünmesi çok güzel oldu.tel kırma tepsi örtüsü

siyah tül üzerine işlediğim tel kırma tepsi örtüsü fakat daha bitmedi kenarlarına çerçeve döndürecem. ama orta göbek modeli bu.


bir geri dönüşüm daha

bir süt kutularını değerlendirme operasyonunu da başarıyla tamamladığıma inanıyorum. geri dönüşümlere bayılıyorum. bir şeyleri değerlendirmek beni mutlu ediyor. çöpe gitmediğine çok seviniyorum.gerçi değerlendirmesemde mutlaka geri dönüşüm çöplerine atıyorum.  
Türkişi tarzı boyama sehpa örtülerim.

keten üzerine Türk işi tarzında boyamıştım sehpa örtülerimi. sık sık da yıkıyorum. hiçbirşey olmadı. bunları 12 sene önce yapmıştım. hala severek kullanıyorum.  


plastik kanvastan abajur sarkıt yaptım.

  kızlarım korktuğu için aradaki lambayı açık bırakırdım. ama  ışık beni rahatsız ederdi . şimdi hem ışığı azalttım hemde güzel bir değerlendirme yaptım.
   abajuru duvarları yalıtımda kullanılan plastik kanvasa benzeyen bir plastik örgü ile yaptım. üzerini iple kanaviçe işler gibi işledim.
  5 lt plastik şişeyi kesip üzerine geçirdim.
yapım aşamlarını elimden geldiğince fotoğraflamaya çalıştım.
marifetli arkadaşım AYCAN'ın yaptıkları

          bugün arkadaşım aycana kahve içmeye gittik. marifetli arkadaşımın yaptıklarını sizlerle paylaşmazsam büyük kayıp olur diye düşündüm. yapılışlarını görmedim ama sağolsun anlattı. bende size onları aktarıyorum. arkadaşım hepsi çok güzel ellerine sağlık. kıskandım valla.

               çamaşır suyu bidonunu kaplama :)  bidonu sapları birleşik olacak şekilde kesiyorsunuz. eskiyen kotlarınızı şeritler halinde kesip silikonla bidona kaplıyorsunuz. sonuç harika.

 odun parçalarıyla dekoratif ayna :) deniz kenarından topladığı küçük odun parçalarını silikonla aynanın kenarlarına yapıştırın.
pazar poşetlerinde kutu kaplama :) pazor poşetlerini şeritler halinde kesip 8 numaralı şişle kutunun boyunca örüyorsunuz.
 


sakallı ipten kumbara :) teneke kola kutularını sakallı iple kaplıyorsunuz. kumabaranız oldu.


taşlarla bebek :) taş bebek :) denizden topladığı taşlarla yaptığı dede. ninesi ve kızı da yapılmak üzere. taş bebeklerin kolları ve yapıştırması için çiçek tutkalı kullanmış. ahşap boyalarıyla boyamış sonuç harika : 
 

kırılan taçların değerlendirilmesi

artık evde kırılan taç toka v.s atmıyoruz. ne yapıyoruz. başka alanlarda değerlendiriyoruz. kırılan taçtaki kelebeği banyo aksesuarı olarak kullandım. 

bunlarda diğer banyo aksesuarları, fikir vermesi adına...yılbaşı

çok beğendiğim yılbaşı temaları . 

kül kedisinin rüyası

kızlarımla oynadığımız hafta sonu etkinliği . masal başlıyor.  kül kedisi bahçeleri suladıktan sonra çok yorulmuş bir köşeye oturmuş. 


                   okadar yorulmuş ki orada uykuya dalmış


        ve rüya görmeye başlamış. rüyasında bir sihirli değnek gelmiş dokunmuş.


               kül kedisi rüyasıda prenses olmuş salıncakta sallanıyormuş. rüya öyle güzelmişki hiç uyanmak istememiş. sonra bunun rüya değil sihirli değnek ile gerçek olduğunu anlamış ve hayatının sonuna kadar mutlu yaşamış. 


        kül kedisinin rüyasının gerçekleşme aşamaları 
 

noel baba

 yeni yıl size ve sevdiklerinize sağlık ve bol şans getirir inşallah.  

yılbaşı ağacı

yeni yıl gelmeden bende bir ağaç yaptım. 
kutu kapladım

bitmiş olan kahve kutularını yapışkanlı kağıt ile kapladım. çerezlik yaptım.

öncesi

sonrası


kermese hazırlık

okulumuzun yaptığı kermese bende sigara böreği yaptım. kermeste ayrıc görevliyim. birde yaptığımız ürünlerin fiyatlandırılmasında kullandığımız etiketleri ben yaptım. güzel görünmesi adına. 
çocuk odalarına isim

çocukların odalarına isimlik yaptım. kapıya asamadım yataklarının başına astım. kolilerin kartonlarından kare biçiminde kestim üzerine elişi kağıdı yapıştırdım sonra beyaz yapışkanlı kağıttan oymalı kestim içindeki harfleri kendim yazdım. herhangi bir şablon kullanmadım. kurdelelerini arkadan koli bantı ile sabitledim. 

 


peynir kutusundan kumbara


        biten peynir kutusunun kumbaraya dönüşmesi. üzerini kaplama kağıdıyla kaplayıp kurdeleyle süsledim. kapağını sıcak bir şeyle erittim. 
tel kırmadan ayakkabı çantası


     Nihayet çantayı bitrebildim. biraz zor oldu içindeki kartonları kapladım. silikonla yapıştırdım. kurdeleden sap yaptım. artık kullanıma hazır. 

 tacım ve saç bantlarım

ben ve kızlar sürakli taç ve saç bandı  kullanıyoruz. istediğimiz saç bantlarını ben kendim yapıyorum. tuhafiyeden 35- 40 cm. kadar istediğim model kurdele alıyorum ucuna 1 cm eninde olan lastiklerden başımın ölçüsüne göre  dikiyorum. işte sana saç bandı.


 tacım örgüden. tacın çiçeğini kağıt iple ördüm. sert dursun diye. sonra içinden geçirdim. altını silikonlamadım. çıkartıp istediğim çiçek kurdele v.s. takabiliyorum.  


pijamalık

çocuk odalarına çok güzel bir pijamalık. hem ortadan kadırıyor, hemde güzel görünüyor. isteyen oyuncaklarıda koyabilir . nasıl yapıldığını bilbiyorum ama çok hoş görünüyor. 
  

PEMBİŞ

    bizim bir pembişimiz var çok değerli. kızımın pembişi yıllardır onunla yatar onunla kalkar. tatillere bile bizimle gelir. hiç yanımızdan ayırmayız. o ailemizin bir parçası. dolayısıyla ben de onun annanesi onun için elişi defterinde gördüğüm 5 lt  plastik şişeden yatak yaptık.nasıl ama.....
    


pembiş için yapılan beşik.5 lt plastiksu şişesinden yapıldı. şişeyi 3 bölüme ayırdıktan sonra ayrı ayrı kumaşla kapladım. daha sonra bu  parçaları birleştirdim. birazda süsleme tamamdır.

kutuları değerlendirme

            evdeki kutuları kaplama kağıdıyla kaplayarak kullanılır hale getirdim.şimdi daha şık ve güzeller. ayakabı, kemer ve terliklerimi topladılar.ponponlu havlu

 Bu havluları başka bir yerde görmüştüm. çok güzellerdi. bende kendi banyoma uygun renklerde yaptım.


ponponları yaptıktan sonra bir sıra tığ ile kafes yaptım. ve ponponları ortaladım. ponponların bağlandığı yerlerden tığ ile ekledim. bu kadar.

alüminyum folyo çalışmaları.

bunlar daha önceden yapmış olduğum çalışmalar. arkadaşım alüminyum folyo kursuna gidiyordu bende onunla birlikte birkaç şey yaptım. fakat iyi olmadı artık bende kursuna gitmeyi düşünüyorum. ben alt kısmı beyaz tutkal ile doldurmuştum. şimdi silikon tabancasıyla dolduruyorlar. kırılma ve eğrilme olmuyor. daha muntazam ve güzel oluyorlar.Doğum Günü Kartları

22 Eylül kızımın doğum günü. hazırlıklara şimdiden başladık. arkadaşları  için küçük  davetiyeler hazırladık. ben kestim kızlarım boyadı ve yapıştırdık.sıra arkadaşlarına dağıtmada.
  Ekimim 23 de küçük kızım Azra Efşan'ın  doğum günü bir ay sonra bu çalışmaları onun için de yapacağız.

uğur böcekli çerçeve

bu 1. sınıfa başlayan kızımın dolabı için tanıtım kartı. okuma yazma bilmedikleri için resimlerine bakıyorlar. elişi kağıtlarından daireler keserek yaptık, yapıştırdık. gözlerini  ve antenlerini boya kalemi ile çizdik.

SİHİRLİ DEĞNEK

       Kızlarım benden uzun zamandır sihirli değnek istiyorlardı. bende yaptım. pamuk şeker çubuğuna kurdeleyi doladım. üzerine tüy ve şeffaf kurdele sardım. birde kızların kopmuş tokaları vardı. onlarıda düğme diker gibi diktim. sonuç bu...

Zirve100 Site ekle