popüler yayınlar

çini

 

fırından yeni çıktı bunlar

çini kursunda yaptığımız çinilerin bir kısmı fırından geldi geldi. hemen paylaşmak istedim. hepsi birbirinden güzel oldu . bunlar sizin için seçtiğim çinilerimizden birkaç kare


 çini sergimiz

bu sene tekrar çini kursuna gittim. sergimizden bir kaç kare sizinle paylaşmak istedim. işte sergideki çinilerimiz.

çini duvar süsü

abajurları yaptığım şişenin üst kapağını da bu şekilde değerlendirdim. kuşlarla boyadığım hatta boyarken semranın yardım ettiği kapakları ip örgü ile süsledim. püsküller ekledim. kapakların içine küçük beyaz yapma çiçeklerden yerleştirdim. evin girişine astım. güzel bir dekor oldu.


çiniden yaptığım abajur

sergide çektiğim resimlerde de görüldüğü üzere çiniden abajur yaptım. daha detaylı fotoğraflar için bunu ayrıca yayınlamak istedim. çok beğenerek ve severek yaptım. benim için daha özel oldu. abajur telini alarak kendim kurdele ile sardım. ve üzerine Aslının göndermiş olduğu düğmelerden serpmeler yaptım.

çiniler

çinilerin hepsini resimleyememiştim. şimdi kalanlarını resimledim. inşallah sergide resim çekersem onları da paylaşırım.hepsini çok büyük bir  zevkle yaptık. umarım sizde beğenmişsinizdir.

çinilerimiz fırınlandı

               Daha öncede bahsetmiştim. sene başından beri çini kursuna gittiğimi. ara sıra da tahrirlediğimiz objelerden paylaşmıştım. sonunda yaptıklarımız kütahyaya fırına gitti ve bu sabah geldi. hafta sonu sergimiz olacak. sergiden önce çektiğim resimleri paylaşmak istedim. 


    

 


kar ve kurs

karda biraz fire versekte son hızla kura devam. ben kızlarıda götürdüm. çok merak ediyorlardı.  onlarda resim çizdiler.boyadılar.
bunlarda yapım aşamasında olan çiniler. daha tahrir deyiz. boyamaya yeni geçiyoruz.


AYCAN' ın çinileri

bunlarda Aycanın çiniden yapmış olduğu  objeler. hepsi harika olmuş arkadaşım ellerine sağlık. gülegüle kullan.  
çini desenleri

tahrirlediğimiz diğer tabaklar ve karolar. 


bunlarda yapılmayı bekleyen  malzemelerimizden bazılar .boyalarımız.

çinide tahrir

 daha önce tahrirlediğim tabağı göstermiştim. bu yeni tabağım. bunu bitirdim. sadece boyaması kaldı. 


 buda diğer tabağın modeli bunu arkadaşım Hale yapıyor. ben yeni çizmeye başladım.    bundan servis tabağı yapmayı düşünüyorum.


tahrir

deseni tabağa çıkardıktan sonra tahrir yapıyoruz. sonra boya yapılacak. 


desen çıkarma ve tahrir


çinide tahrir işlemlerine başladık. çizimi parşömen kağıdına çizip toplu iğne ile deldik. sonra kömür tozu ile yapacağımız objeye desenini çıkardık. oldukça meşakkatli bir iş.   kömür tozu ile desen çıkarma işini sınıfta yaptığımız için resim çekemedim çekersem  onuda gösteririm.

Zirve100 Site ekle