popüler yayınlar

oya

 

pembe boncuklu tülbent oyası

boncuklu tülbentler bu aralar çok ilgi görür oldu. bende eksik kalsam olmaz tabi. arkadaşımın nişanlı kızına yaptım bir tane . beğendim. güzel oldu. güle güle kullansın.


pullu tülbent oyası

annemin yapmış olduğu pullu tülbent oyası. benim canım annemde boş duramayanlardan mutlaka otururken bir şeylerle uğrasır. bu da anneciğimin güzel ellerinde çıkan tülbent
ellerin dert görmesin güzel annemtığ işi tülbent oyaları

iğne oyalı örtülerden sonra sıra tığ işi tülbent oyalarında. hepsi birbirinden güzel sizlerde beğenirsiniz umarım. 
iğne oyası namaz başörtüsü

tatilde boş durmadım. gezdiğim gördüğüm yerlerden bir şeyler paylaşmak istedim. izmite dayımlara gittim. orada melahat yengemin komşusunun yapmış olduğu namaz başörtülerinin resimlerini çektim. çok güzel tülbentler havlular yapmış. sizlerlere de göstermek istedim. aslında ramazanda yayınlayacaktım ama yetişmedi. 

iğne oyalarına devam

daha önceden Sevimin yaptığı iğne oyalarını paylaşmıştım. bunlar da yeni yaptıkları. ellerine sağlık canım benim.
iğne oyaları

Marifetli arkadaşım Sevimin  yaptığı iğne  oyaları. hepsi birbirinden güzel . ellerine emeğine sağlık Sevim.boyama tülbent

boyamadan yapmış olduğum tülbent. deseni çizip boyuyoruz. uç kısımlarını altın yaldızla boyuyoruz.  boyadıktan sonra altın yaldızın arka tarafından sadece uç kısımlarına tutkal sürüyoruz. atmaması için. ben beyaz ağaç tutkalı sürmüştüm.

teyzemin yaptığı oya

teyzecim bu oyalardan bir tane bana bir tane de kız kardeşime yapmıştı. elleirne sağlık teyzoş çok da güzel odular.  
 

iğne oyaları

bunlarda yengemin yaptığı iğne oyaları

   

halkalı tülbent oyası

Tülayın anneme yaptığı halkalı oya. serum oyası da deniliyor.   

       iğne oyası tülbent     
              iğne oyası denemelerimden birisi. öğrenmeye çalışıyorum. oyüzden kolay ve basit olanlarını                seçiyorum. kurdeleyle yapılmış olan gülleri arkadaşım verdi. bende iğne ile oyasını yaptım.
            boncuklu tülbent oyası
            buda bir diğer oya çalışmam. boncuklu olan


İĞNE OYASI
 Bir iğne oyası denemem daha. şimdilik küçük çiçekleri  yapabiliyorum. acemi işi yani. ama öğrenmeye niyetliyim.daha iyilerini de yayınlarım inşallah...... 3 yorum:


Zirve100 Site ekle